Wystąpienie przedstawiciela Ośrodka na seminarium „Petent 2.0”

Opublikowano w: Materiały prasowe- 1 maja 2014

W dniu 3 kwietnia 2014 r. odbyło się seminarium dotyczące nowoczesnej i sprawnej obsługi interesantów w urzędzie, które zostało zorganizowana przez firmę Evention. Podczas tej konferencji pan Tomasz Kulisiewicz, zastępca dyrektora Ośrodka Studiów nad Cyfrowym Państwem, wystąpił z prezentacją pt.: “Otwarty rząd, otwarte dane, otwarte miasta”.
Czytaj więcej »

Wystąpienie przedstawiciela Ośrodka na seminarium „Bezpieczna mobilność smartfony i tablety jako narzędzia elektronicznej administracji”

Opublikowano w: Materiały prasowe- 16 stycznia 2014

W dniu 15 stycznia 2014 r. odbyło się seminarium dotyczące wykorzystania technologii mobilnych w jednostkach sektora publicznego, które zostało zorganizowana przez firmę CPI. Podczas tej konferencji pan Tomasz Kulisiewicz, zastępca dyrektora Ośrodka Studiów nad Cyfrowym Państwem, wystąpił z prezentacją pt.: “Technologie mobilne w usługach publicznych. Stan obecny i trendy rozwojowe”.
Czytaj więcej »

Wystąpienie przedstawiciela Ośrodka na konferencji „Technologie informatyczne w administracji publicznej i służbie zdrowia”

Opublikowano w: Materiały prasowe- 10 grudnia 2013

Na początku grudnia na terenie kampusu SGH w Warszawie odbyła się V edycja ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. “Technologie informatyczne w administracji publicznej i służbie zdrowia” (w skrócie TIAPISZ’2013). Podczas tej konferencji pan Andrzej Sobczak, dyrektor Ośrodka Studiów nad Cyfrowym Państwem, wystąpił z prezentacją pt.: “Założenia modelu dostarczenia wartości z budowy inteligentnego miasta”.
Czytaj więcej »

Wystąpienie przedstawiciela Ośrodka na konferencji „IT w samorządach”

Opublikowano w: Materiały prasowe- 17 października 2013

W dniu 17 października 2013 r. odbyła się konferencja “IT w samorządach” zorganizowana przez firmę IDG Poland, wydawcę tygodnika Computerworld. Podczas tej konferencji pan Andrzej Sobczak, dyrektor Ośrodka Studiów nad Cyfrowym Państwem, wystąpił z prezentacją pt.: “Jak przygotować się do budowy inteligentnego miasta?”.
Czytaj więcej »

Wystąpienie przedstawiciela Ośrodka na konferencji „Inteligentne Miasta – Bezpieczeństwo, Komfort, Oszczędność”

Opublikowano w: Materiały prasowe- 30 września 2013

W dniu 25 września 2013 r. odbyła się konferencja “Inteligentne Miasta – Bezpieczeństwo, Komfort, Oszczędność”, która została zorganizowana przez  Dziennik Gazetę Prawną.  Podczas tej konferencji pan Tomasz Kulisiewicz z Ośrodka Studiów nad Cyfrowym Państwem przedstawił wystąpienie pt.: ”Jak zaplanować cyfrową transformację przestrzeni miejskiej żeby efektem było inteligentne miasto”. Czytaj więcej »

O przeszczepie serca państwa

Opublikowano w: Ośrodek w mediach- 23 sierpnia 2013

Tomasz Kulisiewicz, zastępca Dyrektora Ośrodka Studiów nad Cyfrowym Państwem, odniósł się w swojej wypowiedzi udzielonej w dniu 21 sierpnia 2013 r. dla telewizji TVN24 do przedsięwzięcia przeprowadzonego przez MSWiA, które zostało określone mianem: ” przeszczepu serca państwa”. Polegało ono na przeniesieniu rejestru PESEL i ewidencji paszportowej do nowej serwerowni, gdyż funkcjonowanie ich w dotychczasowym miejscu groziło w najlepszym razie zakłóceniem ciągłości ich działania. Zdaniem Ministra MSWiA  Bartłomieja Sienkiewicza „Mogło być tak, że pewnego dnia polscy obywatele mogli nie załatwić najprostszej sprawy w urzędzie, czy w banku, bo ich PESEL wyparował z systemu Mogło być też tak, że nasz paszport nic by nie mówił na przejściu granicznym czytnikom”. Czytaj więcej »

Uruchomiono serwis InteligentneMiasta.pl – Polskie Forum Smart Cities

Opublikowano w: Materiały prasowe- 3 sierpnia 2013

Ośrodek Studiów nad Cyfrowym Państwem uruchomił serwis internetowy InteligentneMiasta.pl. Działanie to realizowane jest w ramach projektu „Metodyczne aspekty budowy inteligentnych miast (Smart Cities)”. Głównym celem tego projektu jest wypracowanie i nieodpłatne udostępnienie  modelu referencyjnego inteligentnego miasta (Smart City). Czytaj więcej »

Wystąpienie przedstawiciela Ośrodka na seminarium „Od centrum kosztów do centrum innowacji. Jak zmienić rolę działu IT w sektorze publicznym”

Opublikowano w: Materiały prasowe- 16 czerwca 2013

W dniu 13 czerwca 2013 r. przedstawiciel Ośrodka Studiów nad Cyfrowym Państwem – Tomasz Kulisiewicz uczestniczył w ogólnopolskim seminarium „Od centrum kosztów do centrum innowacji. Jak zmienić rolę działu IT w sektorze publicznym” zorganizowanej w Warszawie przez Katedrę Informatyki Gospodarczej Szkoły Głównej Handlowej. Podczas tego przedsięwzięcia wystąpił on z prezentacją pt. „Stanowienie aktów prawnych a budowa systemów IT – powiązania i sprzeczności”.

Czytaj więcej »

Wystąpienie przedstawiciela Ośrodka na konferencji „Biznes w chmurze”

Opublikowano w: Materiały prasowe- 17 października 2012

W dniu 16 października 2012 r. przedstawiciel Ośrodka Studiów nad Cyfrowym Państwem – prof. dr hab. Andrzej Sobczak uczestniczył w konferencji „Biznes w chmurze” zorganizowanej w Warszawie przez firmę Infor (wydawcę dziennika Gazeta Prawna). Podczas tej konferencji wystąpił on z prezentacją pt. „Chmura w mieście, miasto w chmurze – czy samorządy potrzebują przetwarzania w chmurze i jak tam trafić?”. Czytaj więcej »

Wystąpienie przedstawiciela Ośrodka na konferencji „Cyfryzacja w sektorze publicznym”

Opublikowano w: Materiały prasowe- 10 października 2012

W dniu 3 października 2012 r. przedstawiciel Ośrodka Studiów nad Cyfrowym Państwem – prof. dr hab. Andrzej Sobczak uczestniczył w konferencji „Cyfryzacja w sektorze publicznym – sposoby optymalizacji zmian i konsekwencje wdrożeń” zorganizowanej w Warszawie przez firmę Blue Business Media. Podczas tej konferencji wystąpił on z prezentacją pt. „Kierunek cyfryzacji w Polsce – praktyczne konsekwencje zmian dla obywateli oraz przestrzeni publicznej”. Czytaj więcej »